2021-04-14

Svarbi informacija: kodėl negaunate vienkartinių subsidijų per VMI

Šiomis dienomis sulaukiame daugelio Jūsų pranešimų ir klausimų apie vienkartines subsidijas savarankiškai dirbantiems. Mūsų žiniomis, vienas po kito gaunate neigiamus atsakymus iš VMI:

„Jūsų 2019 ir/ar 2020 metais gautos apmokestinamosios pajamos viršijo Aprašo 11 punkte nustatytą dydį“.

Skubame dalintis, ką išsiaiškinome:

Pagal esamą tvarką subsidijos neskiriamos tiems, kurie šalia vykdomos individualios veiklos 2019 m. gavo daugiau nei 6660 Eur bet kokių kitų pajamų. Į šias „lubas“ įskaičiuojama absoliučiai viskas, kas nėra „Individuali veikla“ (visos autorinės, paslaugų, atlikimo, darbo sutartys, ir AGATA, LATGA, AVAKA atlyginimas).

 

Deja dabartinės subsidijų tvarkos neįmanoma logiškai paaiškinti, o rezultatai – absurdiški:

  • Vaisių prekybininkas, už 2019 m. iš individualios veiklos uždirbęs 104 tūkst., subsidiją gaus;
  • Muzikantas/aktorius, režisierius, 2019 savarankiškai uždirbęs 10 tūkst. – jos negaus, jei daugiau nei 6660 Eur gavo per autorines, vienkartines paslaugų, mažareikšmes darbo sutartis, AGATA, LATGA, „Spotify ar „Youtube.

Nepritariame tokiai tvarkai, todėl aktyviai dirbame dėl jos pakeitimų, siekiame, kad sprendimai būtų peržiūrėti. Informuosime, kaip seksis.

 

Ką galite padaryti Jūs:

  • Deklaruokite 2020 m. pajamas ir būtinai kreipkitės* (jei dar nesikreipėte) dėl vienkartinės subsidijos. Galioja visiems, vykdantiems Individualią veiklą (įskaitant dirbančius pagal darbo sutartis, pensininkus ir kt.). Daugiau informacijos ČIA.;
  • Atsakykite į kelis trumpus klausimus – veikia/neveikia ši pagalbos priemonė?
    APKLAUSA ČIA

 

*Pastaba: Jei einamuoju laikotarpiu gaunate kūrybinės prastovos išmoką – gavus šią subsidiją prastovos išmoka nebebųtų mokama.