Vilniuje praėjusį savaitgalį triukšmingai nuskambėjęs unikalus muzikos festivalis „Vilnius – atvira muzikos salė“ sulaukė ne vieno tūkstančio klausytojų. Šventės organizatoriai teigia, kad idėja vietoje vieno masinio renginio pakviesti klausytis gyvos muzikos septyniose netikėtose sostinės vietose leido ne tik geriau užtikrinti klausytojų saugumą, bet ir supažindinti miesto gyventojus bei svečius su neatrastais Vilniaus mikrorajonais, į kuriuos užsukti, ten negyvenantiems, proga retai pasitaiko.
Asociacijos AGATA, agentūros „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybės surengtas muzikos festivalis „Vilnius – atvira muzikos salė“ buvo skirtas artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui, kurį švęsime 2023 metais. Šia proga buvo nuspręsta perkelti Knygų mugės „Muzikos salės“ programą į skirtingus Vilniaus mikrorajonus, kur per tris festivalio dienas 7 scenose surengta daugiau nei 50 skirtingų pasirodymų. Jau pamėgtus ir naujus, per karantiną sukurtus muzikos kūrinius, atliko Monika Marija, grupė „Colours of Bubbles“, Viktoras Diawara su audiovizualiniu projektu „Elektroninės sutartinės“, „Baltasis kiras“, „Biplan“, Rūta Loop, Giedrius Nakas, „Poliarizuoti stiklai“, „The Schwings Band“, „Strings Of Earth Orchestra“ ir kiti.
„700-ąjį Vilniaus gimtadienį pradėjome švęsti dar šiemet ir jau esamę gyventojams pasiūlę įvairių iniciatyvų mieste. Šis renginių ciklas atliepė mūsų augančios šventės pagrindinį tikslą – kad tai būtų ne formalus sukakties minėjimas, bet tikra, arti gyventojų esanti šventė mieste. „Vilnius – atvira muzikos salė“ parodė, kad gyventojams reikia tokių renginių, kurie būtų prieinami kiekvienam vilniečiui, o šventė ateitų pas juos į namus,“ – pasakoja Inga Romanovskienė, oficialios Vilniaus miesto plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė.
Organizatorių kvietimu šalia garsių atlikėjų profesionalioje scenoje pasirodė ir bendruomenių narių muzikiniai kolektyvai, kurie po ilgo karantininio laikotarpio turėjo progą vėl susiburti, repetuoti ir pasirodyti savo rajonų žmonėms bei smagiai praleisti laiką drauge.
Pasak AGATA Tarybos pirmininko Domanto Razausko, itin svarbu, jog tokie renginiai padeda atsigauti per pandemiją smarkiai nukentėjusiai muzikos industrijai. „Norėjome paskatinti koncertinį vyksmą mieste, tuo pačiu ir šalyje. Atlikėjams po šių sunkių metų itin svarbu groti gyvai, vėl pajusti betarpišką kontaktą su klausytojais, kaip tai kasmet vyksta „Muzikos salėje“, o miestui – tai jo gyvasties, įvairios ir spalvingos kultūros dalis”, – teigia D. Razauskas.
Organizatoriai priduria, kad festivalis sulaukė itin didelio muzikantų palaikymo. „Daugeliui atlikėjų tai buvo pirma proga pristatyti savo naujas programas, naujus bendradarbiavimus. Džiaugiamės, kad pavyko išlaikyti pasirodymų žanrų įvairovę”, – tvirtina Agnė Begetė, asociacijos AGATA direktorė.
Žirmūnų daugiabučių kieme koncertavo ir hitu „Kunigunda“ šią vasarą klausytojus nudžiuginęs Vaidas Baumila. Atlikėjas itin džiaugėsi koncertuodamas žmonėms, kurie ne visada turi galimybių pasiklausyti gyvų pasirodymų. Pats užaugęs Šeškinės mikrorajone, dainininkas pasakojo visą vaikystę praleidęs Vilniaus mikrorajonuose. „Nors Šeškinė yra mano gimtasis rajonas, Žirmūnai irgi apsilankydavome. Man smagu sugrįžti į tuos rajonus, kuriuose buvo praleista daug jaunystės dienų su draugais. Šis reiškinys man atrodo be proto svarbus ir prisijungti prie jo, man, kaip tikram vilniečiui, yra didelė garbė. Tikiu, kad šis koncertas paskatino ir mano klausytojus atrasti naujas miesto erdves“, – sako V. Baumila.
Festivalio „Vilnius – atvira muzikos salė“ organizatoriai žada ir ateityje stebinti vilniečius bei sostinės svečius netradiciniais renginiais laukiant įspūdingo Vilniaus jubiliejaus 2023-iais.